opticontrolnovinkyDetail

FlexiFeeder budoucnost podávací techniky

2019-09-02, Jakub Rusnák

nové technologie příslušenství robotů

Flexibilní řešení pro odběr dílů.

Snaha nahradit vibrační zásobníky a podavače je na trhu už delší dobu. Vibrační zásobníky skrývají spoustu nevýhod. Jsou velmi složité na vývoj, striktně jednoúčelové, je mnohdy složité vyladit fázi finálního produktu a v neposlední řadě jsou až příliš hlučné. Dnešní doba naopak vyžaduje jednoduchost a flexibilitu. Epson tedy přišel s unikátním řešením. Vytvořil podavač s kamerovým systémem v kombinaci s umělou inteligencí, EPSON FlexiFeeder. Na rozdíl od klasického vibračního podavače zvládne pracovat s mnoha různými materiály i tvary součástek. Nastavení a učení součástek provádí systém automaticky díky interním procesům umělé intelegence. Automaticky tak pro každou ze součástí nastaví požadovené parametry jako frekvence, amplituda, fázový posuv. atd. Potom je možno libovolně přecházet mezi jednotlivými součástkami dle požadavků na výrobu, či dokonce pracovat s různými tvary součástí zároveň. Možnosti použitelných součástek je téměř neomezená. Od různých materiálů jako plasty, kovy či gumové součásti, až po různé tvary a velikosti. FlexiFeeder se skládá se ze dvou základních částí, zásobníku a podstavy. Podstava obsahuje řídicí jednotku, která se jednoduše propojí se stávajícím robotickým systémem EPSON pomocí Ethernet kabelu. Jsou dostupné dvě varianty, rozdělené dle velikosti součástek, které systém zvládne obsluhovat. Obě varianty mají podobný design, liší se pouze rozměry. První verze označená IF-240 má velikost vibrační plochy 195x150mm. Lze zvolit mezi dvěma variantami objemu nádoby 2, nebo 3 litry. Pro tuto variantu podavače jsou doporučeny velikosti součástek od 5 do 40mm. Celkové zástavbová velikost modelu je 300x171x132mm. Druhá varianta s označením IF-530 má velikost vibrační plochy 427x371mm. Objem nádoby je 15 litrů. Tato verze je určena pro součástky o velikosti 30-150mm. Celková zástavbová velikost je 600x372x320mm.

 

ODKAZY

FlexiFeeder Kamerový systém CV2

⟵ Zpět na novinky

Máte zájem o novinky?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.