opticontrolnovinkyDetail

C12 silný rychlý robot

2020-02-03, Jakub Rusnák

6osé roboty

Štíhlý robot s vynikajícím poměrem nosnosti, dosahu a vlastní váhy.

V Prosinci 2019 byla rozšířena série C o robot s vyšší nosností. Konkrétně je to robot C12-A1400S s nosností 12kg. Tento robot vychází z řady C8 a rozměrově je totožný s již osvědčeným robotem C8-A1400S. Epson tak posunul hranice možností implementovaného QMEMS senzoru o podstatný kus dál. Tato technologie umožňuje výrazně redukovat vibrace v rameni robotu a robot samotný tak může být navržen podstatně štíhlejší. Oproti konkurenci dosahuje neuvěřitelných parametrů. Při nosnosti 12kg a dosahu ramene 1400mm, váží robot pouhých 63 kilogramů. Logicky z toho plynou i další výhody. Robot s sebou nemusí vozit nadbytečnou zátěž a je oproti srovnatelným konkurenčním ramenů podstatně rychlejší. Nemusí se vynakládat tak velké náklady na konstrukci pro uchycení robotu. V neposlední řadě je robot flexibilnější, jednoduše se složí do menšího prostoru, při větších rozsazích jednotlivých os. Například první osou lze otáčet v rozsahu +- 240°. Robot díky překrytí 120° prostoru v zadní části, nemusí v cyklu mezi zadními polovinami přejíždět přes přední prostor a pokryje okolní periferie v jednom směru pohybu. Čas cyklu se pro takto zastavěné aplikace dá snížit až o 40%. Samozřejmostí pak zůstává možnost napojení na MultiRobotický systém a využití všech příslušenství EPSON.

ODKAZY

Robot C12-A1400S

⟵ Zpět na novinky

Máte zájem o novinky?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.