opticontrolnovinkyDetail

vylepšená série LS-B

2020-01-02, Martin Máca

scara roboty

Série robotů LS se dočkala vylepšení a nejde pouze o malé kosmetické změny. Navýšení výkonu a zjednodušení údržby.

Série robotů LS se může zcela oprávněně pyšnit výborným poměrem cena a výkon. Za nízké pořizovací náklady jste získali robota s vysokou efektivitou práce, který se řadí výkonově mezi základní řadu robotů T a nejvyšší řadu G. Nyní Epson přišel s mnoha vylepšeními a série dostala jméno LS-B. Oproti minulé řadě je zde nárůst výkonu o 10%. Naprostou novinkou v této sérii je bezbateriová motorová jednotka. Baterie byla původně nezbytná pro zálohování pozice robota v případě výpadku zdroje elektrické energie. Nevýhodou byly častější servisní zákroky a s nimi spojené náklady na pořízení a výměnu baterie. V sérii LS-B tedy tyto servisní úkony nejsou nutné. Díky tomu má robot vyšší produktivitu, vzhledem k delším servisním intervalům.
Další vylepšení, kterého se série LS dočkala, je zalomené vedení kabelu. Je tak nižší zástavbová výška robota a robot se vejde do menšího prostoru. Epson do LS-B také přidal vývod ethernetového konektoru na druhé rameno robota. Je tedy mnohem snadnější připojit kameru, či jiné příslušenství. Na druhém rameni robota jsou nově i závitové díry pro jednoduchou montáž externího zařízení. Nová série se dočkala i modelového rozšíření. K původní trojici modelů s nosností 3kg (LS3-B) ,6kg (LS6-B) a 20kg (LS20-B) kilogramů přibyl i model LS10-B nosností 10 kg. Dostalo se i na rozšíření rozsahů robotů. Nyní lze zakoupit modely s délkou ramene 400mm (LS3-B), 500mm (LS6-B), 600mm (LS6-B, LS10-B), 700mm (LS6-B, LS10-B), 800mm (LS10-B, LS20-B) a 1000mm (LS20-B). Všechny modely jsou běžně k dostání ve standartní i Cleanroom verzi.

 

ODKAZY

Série LS-B

⟵ Zpět na novinky

Máte zájem o novinky?

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány: zde.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.