opticontrolnovinkyDetail

VT6 All-In-One robot

2019-01-02, Jakub Rusnák

6osé roboty all-in-one

Levný robot bez kompromisů

V Lednu 2019 společnost EPSON představila 6osý robot nové generace s označením VT6-A901S. Vnesla tak do řady 6osých robotů inovativní řešení, které se zaměřuje zejména na efektivitu. Jedná se o efektivitu v několika směrech. Hlavním atributem Robotu VT6 je integrovaná řídící jednotka v samotném těle manipulátoru. Tento koncept byl již použit u SCARA robotů série T, kde se mimořádně osvědčil. Integrovaná řídící jednotka sebou nese několik výhod. První je ušetření místa v zařízení, kde není potřeba zabudovávat standardní řídící jednotku, popřípadě vést kabeláž mezi ní a manipulátorem. Dále pak toto řešení nese velmi významné omezení instalačních časů. V praxi pak celá instalace probíhá v 5 jednoduchých krocích: robot vybalíte z krabice, ustavíte na příslušné místo, přišroubujete čtyřmi šrouby, zapojíte do zásuvky a můžete začít programovat aplikaci. Tyto dvě nesporné výhody v konečném důsledku vedou k výraznému snížení nákladů na integraci tohoto robotu.
Použití nejmodernějších technologií z dílny EPSON vedlo k miniaturizaci řídící jednotky bez omezení výkonu. Díky tomu řídící jednotka umožňuje provádění až 32+16 paralelních procesů se všemi funkcemi jako u jiných sérií. V základu je robot vybaven 32 digitálními vstupy a 16 výstupy a možností komunikace přes Ethernet či ModBus, s možností doplnění o jiné FieldBus karty. V neposlední řadě systém umožňuje propojení s kamerovým systém CV2 či vizualizací ovládání GUI. Vše je podpořeno vývojovým prostředím RC+7, včetně simulátoru zdarma. Parametry robotu, nosnost 6kg a dosah 900mm, jsou navrženy tak, aby robot pokryl nejširší škálu aplikací v daném sektoru. Inovativní konstrukce průchozí příruby u 6té osy zjednodušuje vedení kabeláže ke koncovému efektoru.
Průmyslový robot VT6-A901S je díky jeho pořizovací ceně 13.000,- EUR vhodný, jak pro aplikace, kde se v minulosti nevyplácelo zavádět robotizaci, tak i pro ty aplikace, které musí být rychle uvedeny do výroby, díky nejjednodušší integrací průmyslového 6osého robotu na trhu. Robot VT6 se také může pyšnit prestižní cenou za design Reddot2020

 

 

ODKAZY

Robot VT6-A901S Externí vedení přívodu energií

⟵ Zpět na novinky

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.