NOVÝ PŘÍRUSTEK SCARA ROBOTU RODINY LS

Nový přírůstek robotů rodiny LS

V listopadu loňského roku byl na trh uveden nový přírůstek do rodiny LS robotů. „Větší bratříček“ rozšířil možnosti této série směrem k vyšším nosnostem a větším dosahům.
Nový robot LS20-A04S má maximální nosnost 20kg, dosah ramene 1000mm a zdvih v ose Z 420 mm. Větší dosah a nosnost umožňují širší využití SCARA robotů série LS v aplikacích, kde mohou velmi jednoduše nahradit lineární servo či pneu manipulátory. Velmi příznivá cena tyto roboty předurčuje k nasazení v linkách a jednoúčelových zařízení za výrazně snížených nákladů na vývoj, konstrukci, výkresovou dokumentaci, montáž, zapojení a odladění oproti návrhu vlastního manipulačního systému.
Nasazení robotu série LS sebou nese řadu dalších výhod spojených s roboty EPSON. Především pak vysokou přesnost, spolehlivost a v neposlední řadě i rychlost polohování. Díky patentované technologii kontroly vibrací QMEMS tak roboty EPSON dosahují výrazně kratších časů na najetí do požadované polohy. LS20 dosahuje až 6000mm/s v rovině XY s opakovatelnou přesností 0,025mm.
Kompaktní řídící jednotka RC90 spolu s řídícím programem RC+7 umožňuje užití robotu jako řídící jednotky celé buňky, včetně řízení vnějších periferií s možností využití integrovaného simulačního prostředí.
V neposlední řadě lze využít doplňky CompactVision CV1 či CV2, ConveyorTracking, vizualizace GUI Builder a další.

Pro bližší specifikace katalog ZDE.

Video – SCARA LS3-401S:

Video – SCARA LS6-602S: